CV – pl

Shyla_Dzmitry_CV_2016_sakavik_outdata

Urodziłem się w 1975 roku na Białorusi.

W 1994 roku ukończyłem Państwowy Zawodowo-Techniczny Koledż Artystyczny w Bobrujsku (Białoruś), kierunek grafika  i uzyskałem dyplom artysty grafika. Pracowałem jako ilustrator w czasopismach dla dzieci oraz wykonywałem rysunki satyryczne do gazet.

W 2003 roku ukończyłem studia na Wydziale Teologicznym Europejskiego Uniwersytetu Humanistycznego w Mińsku (Białoruś). Pracowałem na stanowisku menadżera w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Publicznym „Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne im. Św. Cyryla i Metodego” w Mińsku. Brałem czynny udział w organizacji konferencji naukowych oraz innych eventów i spotkań. W latach 2012-2013 pracowałem w Centrum Prasowym Białoruskiej Cerkwi Prawosławnej jako zastępca sekretarza prasowego.

W 2013 roku przyjechałem do Polski. Mieszkam w Lublinie z żoną i córką. Od sierpnia 2015 do marca 2016 pracowałem w agencji reklamowej “Multiface” jako designer graficzny. Obecnie pracuje jako freelancer. Zajmuję się projektowaniem graficznym, wykonuję ilustracje i portrety na zamówienie. Projektowałem też okładki dla książek „Związku Pisarzy Białoruskich”.

Miałem dwie wystawy swoich prac graficznych oraz prowadziłem warsztaty kaligrafii w Centrum Kultury w Lublinie w ramach festiwalu „Wielokulturowy Lublin” w maju 2015 oraz w maju 2016. W listopadzie 2015 uczestniczyłem  w festiwalu artystów podróżujących ,,Rendez-Vous du Carnet de Voyage”  w Clermont-Ferrand we Francji. Prezentowałem tam wystawę prac graficznych pod tytułem “Z obu stron Bugu”.

W lipcu 2016 brałem udział w plenerze akwarelowym w Lublinie, organizowanym przez Panów Dariusza Płechę i Minha Dam, a w październiku 2016 brałem udział  w wystawie poplenerowej “Lublin w akwareli” w Galerii Okna Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego.